Motor Alarmı Nedir? Ne İşe Yarar?

Motor Alarmı Nedir? Ne İşe Yarar?

Motosiklet bazıları için tam bir tutkudur, öyle ki, araba satın almak yerine motosiklet satın almayı ve kullanmayı tercih ederler. Bu durumda motosikletlerin hırsızlardan korunması ihtiyacını doğurur. Motor alarmı da tam bu noktada devreye girer. Gelişen teknoloji ile birlikte motosiklet ve motosiklette bulunan değerli ve özel eşyalarınızı da koruyan motosiklet alarmları ortaya çıkmıştır. Sayısız özelliğe sahip motor alarmları temel olarak alarm özelliklerini taşır. Tüm alarmlar belli bir desibelde gürültü yapan siren özelliğindedir. Alarm sistemleri motorunuzun çalınma riskini hırsız motorunuza dokunduğu anda çalarak düşürmektedir.

Motosiklet Alarmının Özellikleri

Motor alarmı özellikleri, motosiklet alarmı markasına göre farklılık gösterebilir. Motosiklet alarmının genel özellikleri ise temelde aynı özelliklerdir. Motor alarmı fren diskine ya da gidona sabitlenen alarm çeşitlerinden oluşur. Fren diskinde kullanılan alarmları tercih ederseniz, motorunuzda bulunan fren deliklerine kelepçelenip sabitlenir. Eğer gidona sabitlenen alarmı tercih ediyorsanız, bu kilitler gidonun sağ ya da sol tarafına sabitlenerek kullanılır. Motosikletin vitese geçmesini önlemek için ön freni ve gazı kavrar. İyi bir motosiklet alarmı kolay kurulabilmesinin yanında taşınabilmeli ve erişebilir olmalıdır. motor alarmı fiyatları ve modellerini incelemek için internet sayfaları üzerindeki ilgili online mağazaları ziyaret edebilirsiniz

Hangi Tip Motor Alarmı Tercih Etmelisiniz?

Alarmların tüm özellikleri genel olarak aynıdır. Ancak alarmları birbirinden ayıran özelliklerinden biri de motora herhangi bir müdahale olduğunda bu müdahaleye alarmın verdiği reaksiyon önemlidir. Alarm sistemleri siren, çevre sensörü ya da bir GPS sistemi içerir. Eğer siren özellikli bir motor alarmı seçerseniz, motor sahiplerinin en yaygın uyarıldığı alarm sistemidir. Herhangi bir titreşim tespit edildiğinde ya da motora müdahale olduğunda yüksek ve tiz bir siren sesi çıkarak hem hırsızı korkutur hem de motor sahiplerini uyarır. Motor alarmı, çevre sensörlü ise, kapalı ortamlarda çalıştığı için kalabalık ortamlar ve otoparklar için uygun değildir. Gps olan motor alarmı müdahale sırasında tepki vermez. Motosikletin sahibine yeri konusunda anlık bilgi iletir.