Gülüş Tasarımı İçin Uygulanan Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Gülüş Tasarımı İçin Uygulanan Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Gülüş tasarımı yalnızca bir estetik uygulama değildir. Öncelikle diş ve diş etindeki sorunların tedavi edilmesi amaçlanır. Eksik dişlerin tedavi edilerek, yerine doğal ve estetik görünümlü dişlerin yapılması da gülüş tasarımının önemli aşamalarından birisidir. Özellikle implant tedavisi, gülüş tasarımlarında uygulanan en teknolojik tedavi yöntemidir. Doğal dişle aynı görünüme sahip olması ve kalitesi ile çene kemiği ile uyumlu olması tercih edilmesinde önemli bir etkendir. Titanyum malzemeden yapılan implant, vidalama tekniği ve protez ile eksik dişlerin tamamlanmasıdır. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


İmplant Diş Tedavisi Nasıl Yapılır?

Hekime gittiğinizde muayene yapılır ve gerekli röntgenler çekilir. Çene kemiği ve sağlık durumunuz uygunsa hemen tedaviye başlanır. Hastanın ölçüleri alınır ve hastaya uygun implant hazırlanır. Vidalar çene kemiğine yerleştirilir ve bir süre uyum sağlayıp kaynaşması beklenir. Kaynaşmanın olması bazılarında bir hafta bazılarında 3 ay olabilir. Bu tamamı ile kişinin çene kemiği ve damak yapısı ile alakalıdır. 18 yaş üzeri herkes implant yaptırabilir. Kan sulandırıcı kullananlar, şeker hastalığı, kemik erimesi veya farklı hastalıkları olanlar bu konuda hekimine bilgi vermelidir. Bu hastalıklarda düzen ve kontrol sağlandıktan sonra tedaviye başlanabilir.

İmplant Tedavisi Zor Mudur?


Bazıları bu tedavinin zor, ağrılı ve uzun olduğunu düşünür. Oysaki yalnızca iki seansta tamamlanan tedavi sürecinde hasta ağrı veya acı hissetmez. Tedaviye başlamadan lokal anestezi yapılır ve kısa sürede vidalar yerleştirilir. Anestezinin etkisi geçtikten sonra, yalnızca o gün hafif ağrılar olabilir. Ağrı kesici kullanarak bu ağrıları geçirebilirsiniz. Ertesi gün hiç bir ağrı ve acı olmaz.