Göbek Bölgesindeki Yağlardan Kurtulmak İçin Öneriler

Göbek Bölgesindeki Yağlardan Kurtulmak İçin Öneriler

Göbek bölgesinde bulunan yağlar ve aşırı kilolarınız birleştiğinde arzu ettiğiniz kıyafetler içerisine giremiyor musunuz? Özendiğiniz fit vücutlara ve ince bel ölçülerine sahip olmak artık çok kolay. Sizin için hazırladığımız bu yazıda birçok önemli detaya yer ayırdık. Yazı içerisinde verilen önerilere dikkat etmeniz durumunda istediğiniz vücut hatlarına sahip olmanız daha kolay olacak. İnce bel hatlarına sahip olmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey… Günlük yaşantınız içerisindeki alışkanlıklarınızı gözden geçirmek olacaktır. Aşağıda verilen önerileri uygulamadan önce günlük alışkanlıklarınızı bir yere not almayı unutmayın. Tutacağınız notların mümkün olduğunca ayrıntılı olmasını sağlayın. Motivasyonunuzu artırmak için şu anki halinizi ve bel ölçülerinizi fotoğraf çekerek belgeleyin. Zayıflama sırasında bu bilgiler sizin motivasyonunuzu ve devamlılığınızı artıracaktır. Alacağınız notlar arasında nerede yemek yediğinizi, hangi saatlerde yeme ihtiyacı hissettiğinizi eklemeyi unutmayın. Bu adımları tamamladıktan sonra sıra geldi uygulamanız gereken şeylere. Not aldığınız bilgilere baktığınızda hiçte istemediğiniz bir tablo oluştuysa siz, acilen kontrollü bir zayıflama dönemine girmelisiniz.

İşe Öğün Alışkanlıklarınızı Düzenlemekle Başlıyoruz


Mutlaka günde 3 öğün yemek yeme alışkanlığı kazanmalısınız. Güne iyi bir kahvaltı ile başlamak günü daha zinde geçirmenizi ve vücudunuzun daha kararlı bir biçimde çalışmasını sağlayacaktır. Öğünlerinizde mutlaka tam tahıllı ürünlere yer verin. Gün içerisinde sebze ve meyve tüketiminizi artırın. Ancak tükettiğiniz bu besinlerin kalori değerlerine dikkat edin.

Yemek Yemenin Ya Da Dengeli Beslenmenin Acıkmak Olmadığını Unutmayın. Gün İçerisinde Öğün Atlamamak En Önemli Adım Olacaktır.


Gün içerisinde normal çay yerine bitki çaylarını tercih etmeye çalışın. Bitki çayları metabolizmanın işleyişini düzenlemede etkili tüketim ürünlerinden birisidir. Ayrıca antioksidan özelliği sayesinde bu ürünler, sindirim sisteminin daha iyi çalışmasını sağlar. Ancak tükettiğiniz bitki çayının yan etkileri olup olmayacağına dikkat etmeniz gerekecektir. Yukarıda tam tahıllı ürünleri tüketmenin yararlı olduğunu vurgulamıştık. Ekmek tercihinizde kepekli ürünleri tercih etmeniz gereklidir. Özellikle şeker içerikli un ürünlerinden mutlaka uzak durun. Et ve et ürünlerini içeren ürünler yerine sebzelere yönelin. Çikolatayı çok seviyor olabilirsiniz. Ancak zayıflamak ve ince bel hatlarına sahip olmak istiyorsanız çikolata uzak durmanız gereken ürünlerden birisidir. Günlük tüketimi 25gr’ı geçmeyecek şekilde bitter çikolata tercih edebilirsiniz. Yemekleri hızlı tüketmek yerine daha yavaş ve daha az şekilde tüketmeye çalışın. Midenize eziyet etmeyin. Hızlı tükettiğiniz öğünler ağırlık hissinin artmasına ve dolaylı olarak rahatsızlık duymanıza yol açacaktır. Porsiyonlarınızı daha küçük tutmaya çalışın. Beslenmenin az yemek olmadığı gibi çok yemek olmadığını da unutmayın. Daha küçük porsiyonlar yanında daha büyük salata tabakları tercih edilebilir. Yiyecekleri mevsiminde tüketmeye çalışın. Taze ve sağlıklı olmalarına, tatlandırıcı gibi ürünleri içermemelerine dikkat edin. Bitkisel ürünlere yönelmeye çalışın. Beslenme alışkanlıklarını metabolizmanıza göre şekillendirmeye çalışın. Size uygun olmayan diyet listelerinden ve zayıflama programlarından uzak durun.