Run On Flat Lastiklerinde Son Durum

Run On Flat Lastiklerinde Son Durum

Patlamış lastiklerde dahi üst düzey performans elde edilmesini sağlayan run flat lastikler, kauçuktan üretilen ve lastik yanaklarından destekleme sağlayan ürünlerdir. Görünüş itibarıyla klasik bir lastikten farklı olmayan ürünler, lastiklerde meydana gelen patlama ve yarılma gibi durumlarda basınç kaybı yaşanmasını engelleyerek sürücüsünün araç hakimiyetini tam olarak korumasını sağlar. Lastiği patlayan araçlarda ani basınç değişimi olacağı için sürücülerin araç hakimiyetini sağlaması zordur. Bu durum da kazalara ve yolda kalma gibi istenmeyen durumlara neden olabilir. Söz konusu dezavantajlar özellikle zırhlı birlik araçlarında meydana geldiğinde çok daha büyük problemlere neden olabilir. Araçların yaklaşık 80 km daha yol gitmesine olanak sağlayan run flat teknoloji lastikleri sağladığı avantajlar ile özellikle savunma sanayisinde tercih ediliyor.

Run Flat Modelleri ile Yüksek Performans

Sağladıkları yüksek performans sayesinde araçların lastikleri patlasa dahi sorunsuz bir şekilde hareket edebilmelerine olanak tanıyan run on flat teknolojisi, lastiğin yan duvarlarında bulunan kendi kendini destekleme ünitesi sayesinde kullanıcılarına birçok avantaj sunuyor. Güvenlik, emniyet ve iç rahatlığı sunan sistemler, lastiklerin basınç kaybına uğramadan işlevlerini sürdürmelerine olanak tanıyor. Basınç kontrol ünitesine bağlı olarak çalışan sistemleri manuel olarak da devreye almak mümkün oluyor. En tehlikeli yollarda yolda kalmak istemeyenlerin tercihi olan sistemler birçok sektörde ek güvenlik önlemleri adına kullanılıyor.

Lastik Basıncı İzleme Gerektirmeyen Teknoloji

Lastik basıncının düştüğü anda devreye giren run flat teknolojisi, bu özelliği ile lastik basınç izleme sisteminin varlığını ortadan kaldırır. Her türlü araçta kullanılabilen sistemlere internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalar üzerinden ulaşmak mümkündür. Lastik patlamasından sonra da sürüşe devam edilmesine olanak sağlayan sistemler her türlü zemin üzerinde hareket kabiliyetine sahiptir. Bu da çamurdan bataklığa, çölden kayalıklı bölgelere kadar her türlü zemin koşulunda üstün performans anlamına gelir.