Köşe Koltukları Nerelerde Kullanılır?

Köşe Koltukları Nerelerde Kullanılır?

Salonların Baş Tacı

Ölü alanların değerlendirilmesi açısından standart koltuklara göre çok daha avantajlı olan köşe koltuklar, birçok alanda kullanılabilir. Kullanıldığı her alana ekstra bir ihtişam katan bu koltukların en spor modeli bile dikkat çekicidir. Son derece zarif olan mobilyalar arasındaki yerini alan koltuklar, farklı stiller için farklı konseptlerde üretilebilir.

Geniş Salonlarda Ayrı Bir Bölüm Oluşturun

Salonların en güzel köşesinde kendine yer bulan köşe koltuk modelleri, büyük küçük tüm salonlarda kullanılabiliyor. Küçük salonlarda duvara yaslanarak kullanılan bu modeller, böylelikle salonun alanını genişletiyor. Ölü alan oluşturmayan tasarımı sayesinde özellikle küçük salonların gözdesi olan bu modeller sayesinde çiçek koyduğunuz boşluklarda çok daha fazla misafirinizi ağırlayabilirsiniz.

Balkon, Bahçe ve Teraslarda

Köşe koltuklar, geniş salonlarda yemek masası ve oturma alanını ayırmak için önemli bir seperatör görevi görür. Oturma odalarında da rahatlıkla kullanılabilen bu modeller farklı boyutlarda üretilebilir. Bu sayede her türlü alanda rahatlıkla kullanılabilir. Bu koltuklar büyük yatak odaları içinde minimal boyutlarda üretilebilirler. Köşe koltuklar balkon, bahçe ve teras gibi açık alanlarda da kullanılabilir. Bu alanlarda kullanılacak koltukların modeli aynı kalsa da iskeleti dış hava koşullarına uygun olarak üretilir. Açık alanlarda konforlu bir ergonomik bir arayış içinde olanların ilk tercihi olan köşe koltuklar, dış mekanlarda çok daha renkli ve canlı koltuk kumaşları ile kaplanır.