İstinat Duvarı Hesabı Yapan Program

İstinat Duvarı Hesabı Yapan Program

İstinat duvarı hesabı yapan program sayesinde birçok firma istinat duvarlarında gerekli statik yükü doğru bir şekilde hesaplayarak gerekli olan istinat duvarı projesini inşa edebilmektedir. İstinat duvarları birçok farklı yerde inşa edilmektedir. Özellikle kritik yerlerde inşa edilmesi hata riskinin sıfır olmasını gerektirmektedir. Yapılacak hesap hataları nedeniyle istinat duvarının çökmesi nedeniyle ciddi kayıplar yaşanabilir. Bu gibi durumlarla karşılaşılmaması için istinat duvarı yapımından önce zeminin toprak yapısının ve istinat duvarının maruz kalacağı yüke göre durumunun iyileştirilerek en problemsiz imalatının yapılması gerekmektedir. İlkel yöntemlerle yapılacak olan istinat duvarı hesaplama yöntemleri kimi zaman uzun ve meşakkatli olabilmektedir. Bu gibi durumlarda hata riskinin azaltılması ve işlemin kısaltılması amacıyla duvar hesabı yapabilen programlara başvurulmaktadır.

İstinat Duvar Hesabı Yapan Program Neden Önemlidir?

İstinat duvarları farklı alanlara farklı gereksinimleri karşılamak amacıyla yapılmaktadır. Yapılacakları alandaki toprak yapısı zemin yapısı ve duvarın maruz kalacağı kuvvet farklılık gösterebilir. Göstermiş olduğu niteliklere göre gereksinimlerini karşılayabilecek istinat duvarlarının yapılması gereklidir. Set görevini görmeyerek su taşkınlarının ya da toprakların kaymasını engelleyemez. Bu nedenle istinat duvarı hesabı yapan program yardımı ile duvarın tasarımını eksiksiz olarak yapmak gereklidir. İnternet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalar farklı özellikleriyle istinat duvarlarını en sağlam biçimde imal etmenizi sağlamaktadır. İstinat duvarı hesabı yapan program sayesinde ahşap iksa yapılarını, konsol tipi istinat duvarlarının hesabını, nervür tipi istinat duvarlarının imalatını, taş tipi istinat duvarlarının hesaplanmasını, fore kazık tipi istinat duvarlarının hesaplanmasını, kuyu temel tipi istinat duvarlarının hesaplanmasını sağlamaktadır.

İstinat Duvar Hesabı Yapan Program Fiyatları

İstinat duvarı hesabı yapan program fiyatları programın özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Farklı özellikleri ile bulabileceğiniz duvar analizi ve duvar hesabı yapan programlar sahip oldukları fonksiyonlara göre fiyatlandırılmaktadır. Online firmalar ile internet sayfaları üzerinden iletişime geçerek size uygun olan duvar hesap programlarını satın alabilirsiniz.