Çatı Yalıtım

Çatı Yalıtım

Çatı Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Binalarda bulunduğu konum ve yapısı gereği en çok dış etkene maruz kalan kısım, çatılardır. Çatılar, aşırı soğuğa, yüksek sıcaklıklara, kara, yağmura ve doluya dayanıklı olacak şekilde yapılmalıdır. Enerji maliyetlerinin bir hayli yükseldiği günümüzde çatı yalıtım, binanın bütüncül bir şekilde yalıtımı açısından son derece önemli bir husustur. Çatı yalıtım, binayı dış etkenlerden korumak maksatlı; bina yapılırken veya sonrasında uygulanması gereken bir yöntemdir. Yalıtım malzemeleri kullanılarak yapılan bu uygulama, binayı pek çok dış etkenden uzak tutarak dış etkenlere karşı tam koruma sağlamaktadır. Çatı, bir evin tamamlayıcı unsurlarından biri olup yapımı sırasında son derece özen gösterilmesi gerekli bir kısımdır. Çatı; yağmur, kar, rüzgar, soğuk ve sıcak gibi etkenlerden evi koruyan bir yerdir. Dolayısıyla çatı yalıtımı yaptırılacağı esnada, kaliteli ve güvenilir aynı zamanda yaptığı işe sahip çıkan ve arkasında duran bir firma tercih edilmelidir. Uygulamaya yönelik fiyat bilgisi almak ve fırsatlarından yararlanmak için sitedeki ücretsiz keşif formu doldurulup iletişim numaralarından firmayla irtibat kurulabilir.

Çatı Yalıtım Fiyatları

Çatı, yapısı ve biçimi bakımından, binanın karşı karşıya kaldığı dış ve iç koşullar hesap edilerek aynı zamanda kullanıcı ihtiyaçlarının giderilmesini sağlayıcı bir şekilde organize edilmelidir. Çatı yalıtım malzemelerinin fonksiyonları şu şekildedir:

  • Çatıyı tamamıyla kaplamak
  • Çatı örtüsü altında bulunan su ve ısı yalıtımı gibi katmanları korumak
  • Yağışlarda çatı örtüsü altına su girmesini önlemek

Çatı örtüsü altında bulundurulacak olan bir havalandırma, pek çok bakımdan çatı ömrünün uzamasını sağlar ve sağlıklı bir çatı ortamı oluşmasına zemin hazırlar. Çatı yalıtım uygulamasına ilişkin fiyatlar, yalıtım yapılırken kullanılan malzeme miktarına, malzemenin kalitesine ve türüne göre değişkenlik gösterir.