XRP Nedir? Ne İşe Yarar?

XRP Nedir? Ne İşe Yarar?

XRP yani ripple bir kripto para birimidir, bankaların kullanmış olduğu para transfer sistemleri özellikle yurt dışına karşı yapılan işlemlerde hem çok yavaş kalmakta ve hem de maliyet açısından oldukça fazla olabilmektedir. Bundan dolayı ortaya çıkmış olan kripto paralar bu açığı kapatarak piyasada adete yeni bir göz yeni bir kapı açmıştır. XRP’de madencilik yani mining yapmak mümkün değildir. Bitcoin gibi bir çok coin madencilik yaparak çıkarılabilir ancak Ripple da bu mümkün değildir. Ancak madencilik yaparak elde ettiğiniz coinleri XRP ile değiştirebilirsiniz. Bunlar için birçok alım satım ve takas sitesi mevcuttur. Bu sitelerden en güvenilir olanı ise internet sayfaları üzerindeki ilgili online sitelerdir. Online internet sitelerine gelerek ücretsiz bir şekilde üye olduktan sonra hesabınıza aktaracağınız Türk Lirası ile kolayca coin alım satım işlemi yapabilirsiniz. Ayrıca düşük transfer ücretleri ve hızlı alt yapısı ile yaptığınız işlemlerden memnun kalacaksınız.

XRP Son Durum?

XRP son durumu incelendiğinde pek bir değişim gözlenmektedir. Sürekli olarak 0.23 dolar ve 0.26 dolar arasında seyrine devam XRP pek tercih sebebi olmada kendini tercih eden kullanıcıları da çoğu zaman memnun etmeyi başarmıştır. Piyasa değerinin az olmasının sebebi ise temsil ettiği arz miktarının çok fazla olmasıdır. Bitcoin arz miktarı 21 milyon iken XRP’nin arz miktarı yaklaşık olarak 45.312.488.850,00’dır. Bu da doğal olarak değerinin düşük olmasına yol açmıştır. XRP son durum gözetimi yapıldığında piyasa değeri 2.03 ₺ civarlarında işlem görmektedir. Markanın piyasa değeri düşünülecek olursa azımsanacak bir rakam değildir.

XRP Alınmalı mı?

Finans uzmanlarımızın yaptığı incelemelere göre şu zamanlarda durağan halde bekleyen XRP uzun vadede yatırım olarak kullanılabilir ancak kısa vadeli kar bekleyen alımlarda tercih edilmesine sıcak bakılmamaktadır.