Plastik Palet Nedir?

Plastik Palet Nedir?

Plastik palet modelleri plastikten elde edilen bir ürün olmaktadır. Plastik paletler dünyanın geri kalanına göre Avrupa da daha yaygın olarak kullanımları sağlanmaktadır. Plastik palet ürünleri ahşap palet modellerine göre daha uzun süre servis ömrüne sahip olarak, hafiftir ve daha dirençli olması sebebi ile de sıklıkla tercih edilerek kullanımları sağlanmaktadır. Plastik palet yapmak için kullanılan plastik süreçlerinin 6 ana türleri bulunmaktadır. Bunlar ise; yüksek basınçlı enjeksiyonlar, yapısal köpük kalıp modelleri, thermoforming, sıkıştırma kalıpları, dönme kalıp modelleri, profil ekstrüzyon olmaktadır. Plastik palet ürünlerinin çok çeşitleri vardır. Plastik palet üzerine ne kadar ağırlıkta bir ürün yerleştirileceği ve nasıl bir uygulama yapılacağını da seçmek gerekmektedir.

Rackable Nedir Nerelerde Kullanılmaktadır?

Bu oldukça güçlü ve dayanıklı plastik palet modelleri olarak günümüzde sıklıkla kullanımları sağlanmaktadır. Bu ürünler genellikle zemin kaplaması olmayan bir açık raf sistemi üzerindeki ağırlık kapasiteleri dayanacak şekillerde inşa edilmektedir. Diğer bir deyişle ise, raf modelleri sadece ön ve arasında arka kiriş yer almaktadır. Seçenekler ağır hafif yük arasında değişiklik göstermektedir. Çelik kompozit ve galvanizli takviye çubukları olan bazı modelleri mevcut olmaktadır. Ahşap palet modellerinden çok daha dayanıklı sonuçlar vererek her alanlarda rahatlıkla ve kolaylıkla kullanımları sağlanmaktadır.

Stackable Nedir Nasıl Kullanılmaktadır?

Bu palet modellerinin diplerinde çeşitlilik bulunmaktadır. Buna göre resim çerçevesi alt orta net ile tam bir çevre çerçevesi olmaktadır. Ahşap palet modellerinden farklı olarak bu paletler diğer yüklü paletler üst üste yüklere herhangi bir zarar vermeden paletler yığını sağlayan bir alt güverte ile tasarlanmıştır. Aynı zamanda ise haç baz ortasında bir haç ile tam çevre çerçevesi de bulunmaktadır. Üç raylı palet tek yönlü üç raylar vardır. Bu palet modelleri farklı ve çeşitli olduklarından dolayı ise üretimleri de farklı şekillerde yapılmaktadır. Ürünler firmalar tarafından kişilerin özel istek ve arzularına göre tasarlanarak üretimleri yapılmaktadır. Ancak mutlaka gerekli hizmet ve bilgileri her zaman için konusunda uzman ve deneyimli olan firmalardan almak gerekmektedir, aksi durumlarda ise istenmeyen sonuçlar vermektedir.